پایگاه « دبکا فایل» درگزارشی ضمن اشاره به حمله موشکی اخیرآمریکا به پایگاه هوایی سوریه مدعی شد که ارتش سوریه پس از حمله موشکی تمام جنگنده‌های خود را به پایگاه هوایی «حمیمم» منتقل کرده‌ است.

  

به گزارش مشرق، این گزارش به نقل از منابع نظامی و امنیتی خود می‌افزاید: با وجود سامانه‌های موشکی «اس-300» و «اس-400» روسیه در این پایگاه هوایی جنگنده‌های سوریه با امنیت کامل به عملیات خود ادامه خواهند داد بدون آنکه ترسی از اقدامات تلافی‌جویانه آمریکا داشته باشند.

این پایگاه صهیونیستی استقرار جنگنده‌های سوری در پایگاه «حمیمم» را پاسخ منفی ولادیمیر پوتین به درخواست واشنگتن مبنی بر فاصله‌گیری از دولت سوریه می‌داند و تأکید می‌کند که این اقدام روسیه نه‌ تنها قاطعانه به درخواست آمریکا پاسخ منفی داده بلکه در پی آن است که پشتیبانی خود را از دولت سوریه افزایش دهد.
«دبکا» با اشاره به اینکه روسیه با یک حرکت توانمندی‎های عملیاتی و اطلاعاتی نیروی هوایی سوریه را تا حد چشمگیری ارتقاء داد می‌افزاید افسران عملیاتی سوریه اکنون با حضور در پایگاه هوایی روسیه به پیشرفته‌ترین تجهیزات نظارتی روسیه دست‌رسی دارند و به راحتی می‌توانند حرکات تمام نیروهای خارجی در آسمان سوریه را ردیابی کنند.
این گزارش درباره دیگر پیامدهای منفی این حرکت روسیه برای نیروهای حامیان تروریست‎ها مدعی می‌شود: با این اقدام روسیه پس از این اسرائیل نمی‌تواند مانع کمک‌رسانی و پشتیبانی ایران از دولت سوریه و حزب‌الله لبنان از طریق هوایی شود.


تاریخ : شنبه 2 اردیبهشت 1396 | 21:33 | نویسنده : ramazan | نظرات (0)
.: Weblog Themes By VatanSkin :.