رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت دریای خزر باید توسط کشورهای ساحلی تامین شود و دخالت کشورهای دیگر در این حوزه تعریفی ندارد....

  

  علی لاریجانی امروز -دوشنبه- در دیدار «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با بیان این مطلب افزود: دریای خزر باید دریای صلح و برای مصارف اقتصادی باشد و ورود کشورهای دیگر به این منطقه مسئله ساز خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص نحوه همکاری با جمهوری آذربایجان با بیان اینکه در حوزه اقتصادی و گردشگری همکاری خوبی میان دو کشور برقرار است گفت : با پیشنهاد جنابعالی درخصوص تشکیل کمیسیون مشترک برای افزایش همکاری های نظامی و دفاعی موافق هستم.

وی مهمترین مسئله منطقه را تروریسم دانست و تاکید کرد: ضرورت دارد که همه کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی با هماهنگی و اتحاد در مقابل آنها (تروریست ها) بایستند، زیرا دشمنان اسلام با گسترش نیروهای ضداسلامی که با نام اسلام و تفکر اسلامی در پی ایجاد هراس از مسلمانان در دنیا هستند به این گروهک های تروریستی کمک می نمایند.

لاریجانی اظهار داشت: ما در پارلمان از همکاری های همه جانبه با آذربایجان حمایت می کنیم و امیدواریم نزاع طولانی مدتی که بین شما و ارمنستان وجود دارد، خاتمه یابد و تمامیت ارضی کشورها حفظ شود.

*هرگز نمی توان اسلام و تروریسم را در کنار هم قرار داد

ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفت: دراین سفر مذاکرات خوبی صورت گرفت و همانگونه که روابط سیاسی و اقتصادی خوبی میان دو کشور حاکم است، امیدواریم که بتوانیم سطح روابط نظامی خود را در حوزه آموزشی، طب نظامی و سایر حوزه ها هم توسعه دهیم.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان اظهار داشت: ما پیشنهاد تشکیل یک کمیسیون مشترک به منظور بررسی سطح روابط و همکاری های نظامی را داده ایم و امیدوارم که این کمیسیون فعالیتش را هرچه سریعتر آغاز کند.

وی با اشاره به مسئله تروریسم، تاکید کرد:رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بارها اعلام کرده است که هرگز نمی توان اسلام و تروریسم را در کنار هم قرار داد و امسال در این کشور، سال همبستگی اسلامی نام گرفته است.

ذاکر حسن اف گفت: متاسفانه با آنکه تعدادی از افراد کشور ما به گروهک های تروریستی پیوسته اند، اما دولت آذربایجان با جدیت با آنها برخورد می کند.

به گزارش خبرچه به نقل از خانه ملت، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ابراز امیدواری کرد که مناقشه بین ارمنستان و آذربایجان خاتمه یافته و قسمتهای اشغال شده از خاک این کشور، بدان بازگردانده شود.تاریخ : سه‌شنبه 22 فروردین 1396 | 22:38 | نویسنده : ramazan | نظرات (0)
.: Weblog Themes By VatanSkin :.